تلاش رژیم ایران برای توقیف یک قایق آمریکایی ناکام ماند

ستاد فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا بعد از ظهر سه‌شنبه ۸ شهریور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مانع آن شده که یک کشتی تدارکاتی و پشتیبانی سپاه پاسداران ایران، یک شناور بدون سرنشین ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را توقیف کند.

ادامه ◄

رواج شکار و فروش گوشت گراز در ایران؛ بیکاری از یکسو، فقر از سوی دیگر!

رسانه‌های ایران از افزایش آمار شمار گراز یا خوک وحشی با هدف فروش گوشت آن خبر داده‌اند. فقر مردم، گرانی مواد خوراکی و بیکاری دست به دست هم داده تا پدیده گرازخوری در برخی مناطق ایران رواج پیدا کند.

ادامه ◄

پرتاب چهار موشک به منطقه سبز بغداد؛ افزایش کشته‌ها از میان حامیان صدر

در حالی که درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان شیعی رقیب در عراق برای دومین روز پیاپی ادامه دارد، نیروهای امنیتی از اصابت چندین موشک به منطقه سبز بغداد خبر دادند. همزمان آمار کشته‌شدگان در اردوگاه حامیان صدر افزایش یافته و ایران تلاش‌ می‌کند شهروندان خود را از عراق خارج کند.

ادامه ◄

بحران در عراق ؛ معترضان بنرهای قاسم سلیمانی را پایین کشیدند

در عراق روز دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ پس از آنکه مقتدی صدر روحانی بانفوذ شیعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بطور دائم از سیاست کناره‌گیری می‌کند هزاران نفر از هواداران او در بغداد به خیابان‌ها آمده و به سمت ساختمان پارلمان و کاخ ریاست جمهوری این کشور یورش بردند.

ادامه ◄

علیرغم پرونده فساد مالی و با حمایت چتر امنیتی مهدی تاج دوباره رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد.

از روز گذشته، برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال در ابهام قرار داشت و پیشتر اعلام شد که تشکیل این مجمع به تاخیر افتاده است. سرانجام امروز مجددا اعلام شد جلسه مجمع و انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال ایران برگزار خواهد شد.

ادامه ◄

رئیس پیشین موساد: برای مبارزه با دروغ‌های تهران بارها در عمق خاک ایران عملیات کردیم

رئیس پیشین موساد روز دوشنبه گفت که ما با بیرون کشیدن هزار سند از ایران ثابت کردیم که رژیم این کشور نه تنها به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بلکه به تمام دنیا دروغ می‌گوید.

ادامه ◄

نقش روسیه در فرایند جانشینی خامنه ای

حمایت مسکو از انتقال قدرت در ایران از پیش تدارک دیده شده است و در شرایط فعلی هم خواسته یا ناخواسته، در جریان است. نزدیکی سپاه به حاکمیت روسیه، این امکان را به سپاه می‌دهد تا از نظر امنیتی، اقتصادی و نظامی یعنی مهمترین امور بتواند به روسیه تکیه کند. این تکیه بر روسیه البته مثل سایر امور رایگان نیست و سپاه قائدتا میبایست امتیازات و هزینه‌های مربوطه را به حاکمیت کرملین بسپارد. امضای تفاهم‌نامه اقتصادی بیست ساله رژیم ایران و دولت روسیه و یا حتی تفاهم‌نامه اقتصادی ۲۵ ساله با چین به نوعی تضمین هزینه‌های همین همکاری مشترک است.

ادامه ◄

هآرتص از جزئیات طرح اروپا برای احیای برجام خبر داد

جاناتان لیس، خبرنگار روزنامه هاآرتص اسرائیل، روز یکشنبه، ۲۸ اوت (۶ شهریور ۱۴۰۱)، در مقاله‌ای از جزئیات طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای برجام خبر داد. به ادعای این روزنامه، اجرایی شدن کامل این طرح از روز امضا، ۱۶۵ روز طول می‌کشد.

ادامه ◄

اصرار رژیم اسلامی برای بسته شدن پرونده «پی‌ام‌دی»؛ «نور نیوز»: آثار اورانیوم کشف شده خرابکاری انسانی بود!

علی‌اکبر علیزاده نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی و از اعضای ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ادعای «صلح‌آمیز بودن برنامه‌های اتمی جمهوری اسلامی» می‌گوید، «مهمترین خواسته ایران در مذاکرات بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی است و باید این اتهامات واهی که مسئله هسته‌ای ایران نظامی است بسته شود.»

ادامه ◄