خامنه‌ای از نخست‌وزیر عراق خواست اقتدار دولت مرکزی را به «مناطق گسترش دهد»

محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق که به تهران سفر کرده، در نشست رسانه‌ای با ابراهیم رئیسی گفت دولتش اجازه نمی‌دهد از خاک این کشور برای آسیب رساندن به هر طرفی استفاده شود.

ادامه ◄

کودکان و سرکوب حکومتی: چگونه با ترومای روانی در کودکان و نوجوانان مواجه شویم؟

شرایط بحرانی امروز ایران و سرکوب شدید جامعه توسط حکومت می‌تواند باعث بروز یا بدترشدن اختلالات روانی شود. افراد چه به صورت تجربه‌ی مواجهه‌ مستقیم و چه غیرمستقیم (هم‌چون دنبال کردن اخبار و اتفاقات) می‌توانند دچار اختلال در عملکرد یا حتی در موقعیت‌هایی فروپاشی روانی شوند. این وضعیت می‌تواند در کودکان و نوجوانان بسیار شدیدتر خود را نشان دهد و اثرات ماندگارتری برجای گذارد.

ادامه ◄

جاوید رحمان: جمهوری اسلامی کارزار اعدام راه انداخته است

هم‌زمان با تشدید نگرانی‌ها از صدور احکام اعدام برای شمار بیشتری از معترضان در ایران، روز سه‌شنبه جاوید رحمان، گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، مقام‌های جمهوری اسلامی را متهم کرد که مشخصا یک کارزار ویژه برای صدور احکام اعدام راه انداخته‌اند.

ادامه ◄

شادی‌ خیابانی پس از شکست تیم فوتبال جمهوری اسلامی

در پی شکست و حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی از رقابت‌های جام جهانی قطر، شماری از مردم سه‌شنبه شب با حضور و تجمع در خیابان‌ها، در ده‌ها شهر کوچک و بزرگ ایران، شادی و پایکوبی کردند.

ادامه ◄

دعوت از سپاه برای ورود به حوزه تولید دارو؛ سپاه: به سرعت وارد می‌شویم

در حالی که حضور سپاه پاسداران در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و تاثیر آن بر ناکارآمدی، عدم شفافیت و رانت‌خواری مورد انتقاد بسیاری از شهروندان و کارشناسان بوده، روز سه شنبه، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت دولت از سپاه دعوت کرد تا به حوزه تولید دارو هم ورود کند.

ادامه ◄

از افشای فایل بسیج تا برگزاری دادگاه محاربه و گزارش سی‌ان‌ان از تهدید خانواده‌های بازیکنان تیم ملی

هفته یازدهم اعتراضات ایران درحالی به میانه خود می‌رسد که پس از تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در خصوص اعتراضات ایران و سرکوب نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی حمایت‌های بین‌المللی از معترضان افزایش یافته است. 

ادامه ◄

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس تلویحاً گفت جمهوری اسلامی به سوی تولید بمب اتمی می‌رود

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید اگر طرف غربی در واکنش به افزایش تنش هسته‌ای با ایران سراغ گزینه نظامی برود یا پرونده ایران را مجدداً به شورای امنیت ببرند یا بخواهند از مکانیزم ماشه استفاده کنند، فعالیت هسته‌ای ایران به سمت «دفاع هسته‌ای» پیش خواهد رفت.

ادامه ◄

سی‌ان‌ان: سپاه پاسداران خانواده‌های بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را تهدید کرده

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا به نقل از یک منبع «امنیتی مرتبط با مسابقات جام جهانی قطر»، گزارش داد که اعضای تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقات «تهدید» شده‌اند که اگر پیش از بازی با تیم آمریکا «رفتار درست» نداشته باشند، خانواده‌هایشان با «شکنجه و زندان» روبه‌رو خواهند شد.

ادامه ◄

آثار فیلترینگ در اقتصاد ایران نمایان می‌شود؛ بیکاری ۲۳ درصد از شاغلان در بستر اینترنت

تداوم سرکوب اینترنت و محدودیت‌های ایجاد شده در شبکه‌های اجتماعی و کاهش پهنای باند در ایران تاثیر خود را بر اقتصاد ایران گذاشته است و بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۲۳ درصد از مشارکت کنندگان در این نظرسنجی شغل خود را از دست داده‌اند.

ادامه ◄

فراخوان هنرمندان ایرانی برای بایکوت نهادهای فرهنگی مرتبط با رژیم

ده‌ها هنرمند ایرانی در اعتراض به تشدید نقض حقوق بشر در ایران به دلیل سرکوب شدید رژیم، خواستار تحریم بین‌المللی موسسات فرهنگی تحت مدیریت جمهوری اسلامی یا وابسته به آن شدند.

ادامه ◄

رویترز: دو هفته دیگر درباره حذف رژیم ایران از کمیسیون مقام زن تصمیم‌گیری می‌شود

رویترز به نقل از دیپلمات‌ها نوشت، قطعنامه آمریکا برای حذف جمهوری اسلامی ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل دو هفته دیگر، چهارشنبه ۱۴ دسامبر به رای گذاشته می‌شود. کارین ژان پییر سخنگوی کاخ سفید نیز در کنفرانس خبری روز دوشنبه گفت: «ایران باید از کمیسیون مقام زن سازمان ملل اخراج شود.»

ادامه ◄

نیروهای سرکوب خسته‌اند و اعتراضات ادامه دارد

بر اساس فایل صوتی به دست آمده از هک خبرگزاری فارس، گروهی از مدیران رسانه‌های وابسته به حکومت در نشستی با قاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج، از خسته شدن نیروهای سرکوبگر، اعتصاب بازاریان در ۲۲ استان و شکست جمهوری اسلامی در«جنگ رسانه‌ای» ابراز نگرانی می‌کنند.

ادامه ◄

اعتصاب کامیون داران حکومت را در تنگنا قرار داده است

روز هفتاد و سوم اعتراضات سراسری در ایران آغاز شده است. بر پایه ی گزارش ها، اعتصاب کامیون داران که از روز ۵ آذر آغاز شده، حکومت را در حمل و نقل کالاهای اساسی با دشواری روبرو کرده و دستور اعزام ناوگان های فوق العاده به بندر خمینی صادر شده است. همزمان ایران خود را برای دور تازه ای از اعتراضات سراسری آماده می کند. بیانیه ای از سوی جوانان محلات ۳۰ شهر منتشر شده که فراخوان سه روزه ی اعتراض در روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذر داده است. این فراخوان به مناسبت چهلم جان باختن معترضین در چهلم مهسا امینی و همچنین روز تاریخی ۱۶ آذر در ایران منتشر شده و انتظار می رود مورد پشتیبانی وسیعی قرار گیرد. در دانشگاه ها اعتصاب و تجمع های دانشجویی ادامه دارد. گزارش های روز هفتاد و سوم اعتراضات سراسری را در ادامه ببیند! سنندج: بعد از سرکوب خونین در کردستان، جوانان[…]

ادامه ◄

اعتراض، اعتصاب و شعار در دانشگاه‌ها ممنوع و مشمول مجازات شد

یک هفته پس از تدوین طرحی در مجلس با هدف ممنوعیت خروج دانشجویان معترض از ایران، جدیدترین نسخه شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه انضباطی دانشجویان در جلسه ۳۵۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و در بحبوحه اعتراض‌ها و اعتصاب‌های دانشجویی در ایران، ابلاغ شد.

ادامه ◄