تجمع اپراتورهای پست های فشار قوی برق تهران با خواست استخدام دائمی

گروهی از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق تهران، چهارشنبه چهارم تیر به نمایندگی از همکارانشان مقابل شرکت برق منطقه‌ای تهران تجمع کردند و خواستار تبدیل قراردادهای خود شدند.

آنها به رغم سال‌ها سابقه کار، استخدام رسمی نیستند و در بلاتکلیفی شغلی به سر می‌برند. اپراتورها بارها در اعتراض به عدم تبدیل قراردادشان به قرارداد مستقیم با وزارت نیرو اعتصاب و اعتراض کرده‌اند. سرانجام سال گذشته وزارت نیرو با استخدام آنها موافقت و حکم جذب آنها را ابلاغ کرد. اما این ابلاغیه هنوز به اجرا گذاشته نشده است. به رغم تصویب مجلس و هیات دولت و ابلاغ مصوبه توسط سازمان امور استخدامی، سازمان توانیر از استخدام رسمی اپراتورها سر باز می‌زند و در صدد است به جای اجرای مصوبه دولت، «آزمون» برگزار کرده، بخشی از اپراتورها را به طور گزینشی استخدام کند و از تعیین وضعیت سایر اپراتورها با بیش از ده سال سابقه کار سر باز زند.

خبرگزاری حکومتی ایلنا از قول یکی از اپراتورهای حاضر در تجمع امروز مقابل شرکت برق تهران نوشته است که معترضان خواستار تعیین تکلیف استخدام اپراتورها از سوی وزارت نیرو هستند و آنها تاکید دارند که «دیگر با قرارداد معین کار نمی‌کنیم».

منبع: سایت رادیو زمانه (مستقر در هلند)، ۲۴ ژوئن ۲۰۲۰