حمله هوایی اسرائیل در سوریه: «ده شبه نظامی هوادار ایران کشته شدند»

بنا به گزارش‌ها، دستکم ده شبه‌نظامی هوادار ایران در حملات هوایی اسرائیل به استان دیرالزور سوریه کشته شدند. به گفته سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، اوایل بامداد دوشنبه، شش انفجار نیرومند در این استان رخ داد که خودروها و انبارهای مهمات این شبه‌نظامیان را نابود کرد.

این سازمان مستقر در لندن گفت که دو سوری و هشت عراقی در این حملات کشته شدند.

روز جمعه، رسانه‌های دولتی سوریه گفتند که آتش‌بارهای ضدهوایی این کشور حملات هوایی اسرائیل به هدف هایی در منطقه حلب را دفع کرده‌اند.

بنا به گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، حملات دوشنبه صبح یک کارخانه موشک سازی سپاه پاسداران ایران را در شهر السفیره در جنوب شرقی شهر حل هدف قرار دادند.

ده ها حمله هوایی علیه مواضع سپاه پاسداران در سوریه به اسرائیل نسبت داده شده اند. مقام‌های اسرائیل مکررا گفته‌اند که نخواهند گذاشت ایران در کنار مرزهای این کشور «پایگاه تروریستی» بسازد.

همزمان، روزنامه «تایمز آو اسرائیل» از قول یک شرکت امنیتی خصوصی این کشور نوشت که در حملات هوایی روز جمعه اسرائیل به حومه حلب، یک کارخانه موشک سازی نابود شده است. این شرکت با انتشار تصاویر ماهوارهای گفت: «هدف از این حمله، تضعیف توانایی ساخت موشک در سوریه، احتمالا برای استفاده حزب‌الله، بود.

وزارت دفاع اسرائیل در باره این حملات اظهار نظری نکرد. ارتش اسرائیل حملات خود در سوریه را نه تکذیب می‌کند نه تایید.

منبع: سایت بریتانیائی ایندیپندنت به زبان فارسی، ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰