کمیسیون انتخابات افغانستان زیر فشار است

آریانانیوز خبرگزاری افغان گزارش داده است که خانم حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شب گذشته به رسانه‌ها گفت، از سوی شماری از کاندیدان بر کمیسیون فشار آورده می‌شود تا نتایج این انتخابات را زود اعلام کند. او از مقام‌های ناتو و سفارت بریتانیا در کابل خواسته است، از نامزدان انتخابات بخواهند بر این کمیسیون فشار نیآورند.

نیکولاس کی، نمایندۀ ارشد نیروی زمینی ناتو در افغانستان و الیسون بلِک سفیر بریتانیا در کابل یکشنبه به کمیسیون انتخابات رفتند و با مقام‌های آن گفت‌وگو کردند. حوا علم نورستانی گفته است، از این دو مقام خواستند تا آنها مانع فشارها شوند.
نیکولاس کی پس از دیدار از کمیسیون انتخابات در حساب تویتر خود نوشت: کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با جدیت کار می‌کند تا اطمینان حاصل شود که آراء معتبر به گونۀ دقیق شمار می‌شود. او در ادامه افزوده است: عجلۀ در کار نیست و به حوصله نیاز است.

الیسون بلِک نیز پس از این دیدار گفته است در کارهای کمیسیون‌های انتخاباتی باید مداخله نشود.

حوا علم نورستانی می‌گوید، این مقام‌ها از کارهای کمیسیون انتخابات ستایش کردند. به گفتۀ او، بلِک و کی افزوده اند، این کمیسیون بی‌طرفی خود را حفظ کند و کار خود را به گونۀ شفاف انجام بدهد. اما شماری از دسته‌های انتخاباتی از کار کمیسیون انتخابات به گونهء کامل راضی نیستند.