تاسیس «بنیاد ملی جامعه پزشکی ایران»

شانزده تن از چهره‌های نام آشنای جامعه پزشکی کشور با هدف سازماندهی و گسترش فعالیت‌های بشر دوستانه جامعه پزشکی کشور، بسیج ملی جامعه پزشکی داخل و خارج جهت مواجهه با بحران‌های موجود و آینده کشور و نیز جذب کمک‌های مردمی و مدیریت توزیع مناسب آن در شرایط موجود و آتی، اقدام به تاسیس «بنیاد ملی جامعه پزشکی ایران» کردند.

ادامه ◄

کرونا در ایران؛ ۳۸۵ مورد ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته

برپایه یک ارزیابی، گسترش بیماری در کشور از ۳ تا ۶ هفته پیش در قم آغاز شده بود و حکومت دینی از پیش از تظاهرات ۲۲ بهمن امسال، از شیوع آن در شهر قم اطلاع داشت. اما سازمان اطلاعات سپاه از خبر رسانی در باره آن جلوگیری نمود زیرا آگاهی از گسترش آن در کشور می توانست بر شمار شرکت کنندگان در مراسم سالروز انقلاب بهمن و مشارکت در انتخابات فرمایشی دوم اسفند تآثیر گذار باشد. این موضوع در درس خارج فقه سید علی خامنه ای، پس از پایان انتخابات، نیز نمایان شد. وی گفت “دشمن” و مخالفان انتخابات قصد داشتند با بهره برداری از این فرصت [گسترش ویروس کرونا در ایران]، مشارکت در انتخابات را کاهش دهند.

ادامه ◄

قرنطینه شروع نشود کرونا سونامی‌وار پیش می‌رود

عضو هیئت‌علمی گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار به مسئولان کشور گفت: با حرکت‌های ساده و روبنایی نمی‌توان بحران گسترش “کرونا ویروس” را مرتفع کرد، بلکه باید با اقدامات زیربنایی و اصولی حرکت کنیم. امروز در شرایطی قرار داریم که شهرهای بزرگ را باید قرنطینه کنیم، در غیراین‌صورت شیوع این بیماری سونامی‌وار پیش می‌رود. تعارفات را باید کنار بگذاریم. سرآمدهای جامعه پزشکی کشور باید رهبری این بحران را به عهده بگیرند.

ادامه ◄

پایین‌ترین مشارکت همهٔ انتخابات‌های بعد از انقلاب

در انتخابات دیروز شاهد پایین‌ترین مشارکتِ همهٔ انتخابات‌های بعد از انقلاب در کل کشور (۴۱ درصد) و تهران (۲۲ درصد) بودیم. / صادق زيباكلام: ۷۰ درصد و در برخی شهرهای بزرگ تا ۸۰ درصد مردم شرکت نکردند / درصد مشارکت در کرج ۲۲.۴ درصد بود / مشارکت در قم هم به ۴۰ درصد نرسید / علل رای ندادن مردم: “عدم تاثیرگذاری انتخابات در بهبود وضعیت کشور”، “عدم اعتماد به برگزارکنندگان انتخابات” و “نبودن کاندیدای مورد علاقه”

ادامه ◄

نظارت استصوابی به نهادهای مدنی رسید!

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز طی بیانیه‌ای رد صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات سی و یکمین دوره هیأت مدیرهء کانون وکلای دادگستری مرکز را تصمیمی قیم مآبانه و منتج به نحیف شدن نهاد وکالت دانست.

ادامه ◄

خطر اخراج قشم از یونسکو جدی شد

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قشم، ‌با اعلام این‌که تخریب حریم میراث طبیعی ملی و جهانی «غار نمکی» قشم طبق مستندات قانونی جرم است، گفت: با وجود پیگیری‌ها و مکاتبات قضایی متعدد برای جلوگیری از این تخریب، عملیات ساخت مرکز پرورش میگو نه تنها متوقف نشده، بلکه همچنان ادامه دارد و خطر خروج ژئوپارک قشم را از فهرست جهانی یونسکو، جدی کرده است.

ادامه ◄