ترامپ: به دنبال جنگ با ایران نیستم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که بلافاصله پس از حمله معترضان عراقی به سفارت‌خانه کشورش تهران را به سازماندهی این حمله متهم و سپس به پرداخت «بهای سنگین» تهدید کرده بود اعلام کرد که در پی جنگ با ایران نیست.

دونالد ترامپ که در استراحت‌گاه خود در ایالت فلوریدا به سوال یک خبرنگار در خصوص احتمال وقوع جنگ میان ایران و آمریکا پاسخ می‌داد با تاکید بر این که «من دوستدار و خواهان صلح هستم» تصریح کرد: «فکر نمی‌کنم چنین چیزی روی دهد.»

آقای ترامپ در ادامه ضمن تکرار این موضوع که علاقه‌ای به جنگ ندارد و چنین تحولی را میان کشورش با ایران پیش‌بینی نمی‌کند یادآور شد که ایران نیز باید بیش از هر کشور دیگر در جهت صلح حرکت کند.

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که تهران در نخستین واکنش به حملات هوایی ارتش آمریکا به مواضع حشدالشعبی که زمینه ساز برانگیخته شدن خشم مردم عراق و تعرض حامیان این گروه شبه نظامی به سفارت آمریکا در بغداد شد بمباران پایگاه نیروهی بسیج مردمی عراق را مصداق بارز حمایت از «تروریسم» قلمداد کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بلافاصله پس از انتشار خبر حمله معترضان عراقی به سفارت ایالات متحده در بغداد انگشت اتهام را به صورت مستقیم به سوی ایران نشانه رفت و تهران را به سازماندهی و هدایت این حرکت اعتراضی متهم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا پس از مسئول دانستن ایران در حمله به سفارت‌خانه کشورش در بغداد اعلام کرده بود که تهران باید برای آنچه وی «طراحی و سازماندهی حمله» خواند «بهای سنگینی بپردازد».

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به حمله به سفارت این کشور در عراق گفت که ایران برای آسیب های مالی و جانی در جریان حمله به هر یک از تاسیسات ایالات متحده «کاملا» مسئول شناخته خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که ایران برای آسیب های جانی و مالی وارده هزینه سنگینی خواهد پرداخت. وی همچنین در صفحه توئیترش نوشت: «این یک هشدار نیست بلکه یک تهدید است، سال نو مبارک!»

منبع: سایت یورونیوز به زبان فارسی، ۱ ژانویه ۲۰۱۰