سفارت آمریکا در بغداد باز هم هدف حملات راکتی قرار گرفت

سفارت آمریکا در بغداد، بنا بر اعلام منابع نظامی در عراق، هدف حملات راکتی قرار گرفت. این نوزدهمین حمله راکتی به سفارت آمریکا در عراق طی چهار ماه اخیر است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع ارشد نظامی در عراق، سفارت آمریکا، واقع در منطقه سبز، در بغداد، سحرگاه روز یکشنبه ۱۶ فوریه/۲۷ بهمن، هدف حمله سه راکت قرار گرفت.

اما برخی منابع دیگر امنیتی گزارش دادند که انفجارها ناشی از اصابت هشت راکت بوده است. هنوز این گزارش‌ها مورد تائید واقع نشده است.

منطقه سبز در بغداد، یک منطقه حفاظت شده است که علاوه بر سفارت آمریکا، سفارت کشورهای مختلف دنیا و ساختمان‌های مهمی دولتی در آن قرار دارند.

از میزان خسارت یا تلفات احتمالی حمله راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد گزارشی مخابره نشده است. اما یک فرمانده ارشد عراقی تاکید کرده است که این حمله هیچ تلفاتی بر جای نگذارده است.

برخی منابع هم از شنیده شدن صدای آژیر خطر سفارت آمریکا و صدای آمبولانس‌ها خبر داده‌اند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع نظامی در عراق گزارش داد : همزمان با حمله راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز در بغداد، یک انبار تجهیزات متعلق به حشدالشعبی، شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی ایران، هدف حمله یک راکت قرار گرفت. این پایگاه در فاصله چند کیلومتری از محل سفارت آمریکا واقع شده است.

هنوز مشخص نیست که این حملات از سوی چه گروه یا گروه‌هایی انجام شده است.

طی چهار ماه اخیر، سفارت آمریکا در بغداد، ۱۹ بار هدف حملات راکتی قرار گرفته است. اما در پی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، این حملات افزایش یافته است.

منبع: سایت رادیو بین المللی فرانسه به زبان فارسی، ۱۶ فوریه ۲۰۲۰