کارگران کنتورسازی قزوین با تحصن دوباره اعتراض را از سر گرفتند

کارگران کنتور سازی قزوین از روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن در اعتراض به بلاتکلیفی کارخانه، تبدیل قراردادها به قراداد موقت یک ماهه و ماه‌ها حقوق پرداخت نشده‌شان در مسجد شیخ‌الاسلام این شهر تحصن کرده‌اند.

کارگران ماه‌ها حقوق عقب‌مانده دارند، حق بیمه آنها پرداخت نشده و سازمان تامین اجتماعی از تمدید دفترچه‌های درمانی آنها خودداری می‌کند. این چندمین بار در طی ماه‌های اخیر است که کارگران کنتورسازی قزوین اعتراض را از سر گرفته‌اند.

کارگران کنتورسازی در ارتباط با وضعیت این کارخانه به خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) گفته‌اند: «مدیرعامل شرکت کنتورسازی ایران که از یک‌سال‌ونیم پیش به دلیل برخی جرائم اقتصادی در زندان به سر می‌برد، کارخانه را از طریق سرپرستانی که در کارخانه می‌گمارد، مدیریت می‌کند که اخیرا یکی از آنها به دلیل اختلاف‌نظر با کارفرما کنار گذاشته شده و چند روزی است چهارمین سرپرست کارخانه در سال جاری هنوز نیامده با دستور مدیرعامل مجدد تولید در کارخانه را متوقف کرده و با برهم زدن وضعیت روحی کارگران، قراردادهای کاری آنها را از دو ماه به یک‌ماهه تغییر داده است.»

به گفته‌ی کارگران، با وساطت امام جمعه شهر، جمعی از مقامات استان مطالبات کارگران را شنیده و وعده رسیدگی داده‌اند، اما اقدامی صورت نداده‌اند. در سال ۱۳۹۲ و پیش از واگذاری این واحد به بخش خصوصی، کنتورسازی قزوین بیش از ۹۰۰ نفر نیروی فعال داشت، اما در حال حاضر این تعداد به ۱۸۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

منبع: سایت رادیو زمانه (مستقر در هلند)، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸