ساندی تایمز: برگزاری بازی لیورپول-آتلتیکو جان ۴۱ نفر را گرفت

روزنامه ساندی تایمز با انتشار گزارشی ادعا می کند که بیش از ۴۱ نفر از فوتی های ناشی از کووید-۱۹ در جریان بازی لیورپول و آتلتیکومادرید در چارچوب بازی های لیگ قهرمانان اروپا مبتلا شده بودند.

این بازی که به حذف لیورپول، مدافع عنوان قهرمانی، از لیگ قهرمانان منجرشد در استادیوم ۵۲۰۰۰ نفری آنفلید برگزار شد و مانند رسم همیشگی اغلب تماشاگران را هواداران لیورپول تشکیل می دادند. اما ۳۰۰۰ طرفدار مادریدی هم برای دیدن بازی از نزدیک به این شهر بندری بریتانیا آمده بودند.

این بازی، که در یازدهم ماه مارس برگزار شد، آخرین رقابت مهم فوتبال در انگلستان پیش از قرنطینه و تعطیلی کامل لیگ های اروپایی بود.

به گفته ساندی تایمز بین ۲۵ تا ۳۵ روز پس از برگزاری این رقابت بیش از ۴۱ نفر در بیمارستان های حوالی استادیوم آنفلید بدلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند. کالج سلطنتی لندن و دانشگاه آکسفورد، به خبرنگاران ساندی تایمز گفته اند که در روز بازی، آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در اسپانیا شش برابر بیشتر از بریتانیا بوده است.

پیش تر در ماه آوریل، خوزه لوییز مارتینز آلمیدا، شهردار مادرید سفر طرفدران آتلتیکو به استادیوم آنفلید را اشتباهی بزرگ و جبران ناپذیرخوانده بود. طی دو دیدار رفت و برگشت بین لیورپول و آتلتیکو مادرید، شاگردان یورگن کلوپ در ۲۱۰ دقیقه سه بر یک مغلوب آتلتیکومادرید شدند.

منبع: سایت یورونیوز (اتحادیه اروپا) به زبان فارسی، ۲۵ ماه مه ۲۰۲۰