شرکت نواواکس از تولید واکسن کرونا با ۹۰ درصد کارایی خبر داد

شرکت آمریکایی نواواکس می‌گوید تزریق واکسن تولیدی این شرکت به حدود ۳۰ هزار نفر نشان از کارایی ۹۰.۴ درصدی این واکسن دارد.

نواواکس روز دوشنبه ۲۴ خرداد در ادامه گفته است تزریق دو دوز واکسن، تاثیری ۱۰۰ درصدی در حفاظت از ابتلا به نوع ملایم یا شدید بیماری کرونا دارد.

این گزارش می‌افزاید کارایی واکسن یاد شده برای مقابله با انواع جهش‌یافته کرونا نیز ۹۳.۲ درصد است.

این شرکت آمریکایی بر اساس تحقیقات و نتایج آزمایش‌ها، اظهار اطمینان کرده که واکسن تولیدی‌اش کارایی و توان مقابله با کرونا و انواع جهش یافته آن را دارد.

نواواکس در نظر دارد ظرفیت تولید ماهانه واکسن را تا پایان تابستان امسال به ۱۰۰ میلیون دوز برساند و تا پایان سال ۲۰۲۱ این رقم به ۱۵۰ میلیون دوز خواهد رسید.

قبلا شرکت‌های داروسازی «فایزر-‌بیو ان‌تک»، «مدرنا» و «جانسون اند جانسون» آمریکا موفق به تولید واکسن‌های ایمن و کارا در مقابل کرونا شده بودند و بخش عظیمی از کشورهای ثروتمند و غربی از همین واکسن‌ها برای تزریق به شهروندان استفاده کرده‌اند.

در خود آمریکا تاکنون ۳۰۹ میلیون دوز واکسن تزریق شده و حدود ۱۴۴ میلیون نفر، یعنی بیش از ۴۳ درصد جمعیت آمریکا هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

آمریکا که تا چند ماه پیش روزانه بیش از ۲۰۰ هزار مبتلای جدید و حدود چهار هزار مرگ‌ومیر روزانه داشت، روز گذشته تنها پنج هزار و ۲۸۵ مورد جدید ابتلا و ۱۰۰ قربانی کرونا را ثبت کرد.

برگرفته ای از سایت رادیو فردا، ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱