واکنش‌ها به ثبت رکورد ۱۰۹ گل ملی توسط رونالدو؛ علی دایی پیام داد

پس از آنکه کریستیانو رونالدو موفق شد با به ثمر رساندن دو گل در بازی شب گذشته با فرانسه به ۱۰۹ گل ملی برسد و با رکورد علی دایی برابری کند، بازیکن سابق تیم ملی ایران به این موضوع واکنش نشان داد.

علی دایی در پیامی با تبریک این موضوع گفت که حالا او یک گل با شکستن رکورد بهترین گلزن فوتبال ملی جهان فاصله دارد.

وی تاکید کرد که افتخار می‌کند که این موفقیت قابل توجه توسط رونالدو کسب شده است.

دایی سپس رونالدو را قهرمان بزرگ فوتبال و یک فرد دغدغه‌مند توصیف کرد که الهام‌بخش افراد زیادی در سراسر دنیا شده است.

علی دایی بیش از ۱۵ سال این رکورد را در اختیار داشت و حال کریستیانو رونالدو به رکورد وی رسید و به احتمال زیاد به زودی این رکورد را خواهد شکست.

رونالدوی ۳۶ ساله ۱۰۹ گل خود را در ۱۷۸ بازی ملی به ثمر رسانده است، این در حالی است که علی دایی این میزان گل را در ۱۴۹ بازی ملی بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶ به ثمر رساند.

کریستیانو رونالدو این گل‌ها را در بازی‌های بین پرتغال و ۴۳ کشور دیگر زده است. به طوریکه او تاکنون در بازی‌های پرتغال با لیتوانی هفت گل و با سوئد نیز هفت گل وارد دروازه این دو تیم کرده است. او همچنین شش گل به آندورا زده است و سهم تیم‌های ملی ارمنستان، لتونی و لوکزامبورگ پنج گل بوده است.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز در واکنش به برابری رکورد علی دایی و رونالدو نوشت که اسطوره‌ها روی ۱۰۹ گل متحد شدند. فیفا در حساب اینستاگرامی خود عکس ترکیبی طراحی شده از رونالدو و دایی را منتشر کرد که روی تابلوی تبلیغات پشت سر آن‌ها عبارت «۱۰۹ گل» درج شده است. این نهاد اضافه کرد که کریستیانو رونالدو و علی دایی دو گلزن برتر تاریخ فوتبال مردان هستند.

یورو ۲۰۲۰ نیز در حساب اینستاگرامی خود به این موضوع اشاره کرد و نوشت که رونالدو با ۱۰۹ گل بین‌المللی با علی دایی برابر شد.

مهاجم تیم ملی پرتغال روز گذشته پس از به ثمر رساندن نخستین گل بازی شمال گل‌های ملی خود در رقابت‌های جام جهانی و یورو را به عدد ۲۰ رساند که بالاتر از میروسلاو کلوزه و گرد مولر قرار گرفت و بهترین گلزن اروپا معرفی شد.

فوق ستاره تیم ملی پرتغال در شش تقابل قبلی با فرانسه گلی نزده باد اما روز گذشته با دو گل از روی نقطه پنالتی طلسم گل نزدن به فرانسه را نیز شکست. او هم اکنون با پنج گل بهترین گلزن بازی‌های یورو ۲۰۲۰ است که مرحله مقدماتی خود را پشت سر می‌گذارد.

در فهرست بهترین گلزنان فوتبال جهان مختار داهاری، بازیکن سابق تیم مالزی با ۸۹ گل پس از دایی و رونالدو قرار دارد. فرانس پوشکاش بازیکن فقید مجارستان نیز با ۸۴ گل ملی در رتبه بعدی قرار دارد.

برگرفته ای از سایت یورونیوز (اتحادیه اروپا) به زبان فارسی، ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱