اسکوچیچ؛ مهدی طارمی را به اردوی تیم ملی فوتبال دعوت نکرد

مهدی طارمی، یکی از بهترین بازیکنان فعلی فوتبال ایران به اردوی تیم ملی برای رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دعوت نشده است.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، نام ۲۷ بازیکن را برای دو دیدار آینده مقابل تیم ملی لبنان در بیروت و تیم ملی سوریه در اردن (۲۰ و ۲۵ آبان) اعلام کرده که نام مهدی طارمی در آن دیده نمی‌شود.

خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا و سایر رسانه‌های ورزشی نوشته‌اند که صحبت‌های مهدی طارمی علیه دراگان اسکوچیچ باعث حذف او از اردوی تیم ملی شده است.

تیم ملی فوتبال ایران تا به اینجا در گروه نخست ۱۰ امتیاز گرفته و بالاتر از تیم‌های کره جنوبی، لبنان، امارات، عراق و سوریه ایستاده است.

ایسنا در گزارشش نوشته مهدی طارمی بهترین گلزن ایرانی در دور سوم انتخابی جام جهانی بوده “اما به علت اظهاراتش علیه سرمربی تیم ملی مشمول غضب این سرمربی کروات شده است.”

گفته می‌شود این توییت آقای طارمی باعث حذفش از دو بازی آینده تیم ملی ایران شده است که در آن گفته بود: بازيکنان ايرانی از لحاظ دانش و تاکتیک درک بالايی دارند ولی متاسفانه مشکلات جايی ديگر است.

توییت آقای طارمی بعد از آن منتشر شد که رسانه‌های ایران به نقل از دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال در مصاحبه‌ای نوشتند: فوتبالیست‌های ایرانی به لحاظ تکنیکی و فیزیکی قدرتمند هستند و در سطح رشک‌برانگیزی قرار دارند. چیزی که آن‌ها فاقدش هستند و من در آن جای پیشرفت می‌بینم، توانایی تاکتیکی است. بازیکنان ایران هنوز در توانایی تاکتیکی آن‌قدرها خوب نیستند ولی در بلند مدت می‌توان آن را آموخت.

آقای اسکوچیچ به خاطر ده پیروزی پیاپی و یک تساوی در فدراسیون جهانی فوتبال به عنوان یکی از نامزدهای بهترین مربی فوتبال جهان در سال ۲۰۲۱ انتخاب شده است.

اما روزنامه‌های ورزشی در چند هفته گذشته گزارش‌هایی درباره اختلاف بعضی از بازیکنان، مخصوصا بازیکنان نیمکت‌نشین با او منتشر کردند.

بهمن ماه ۱۳۹۸ دراگان اسکوچیچ، مربی اهل کرواسی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد. او پیش از آن در شماری از تیم‌های باشگاهی ایران مثل ملوان بندرانزلی، فولاد خوزستان و خونه به خونه بابل به عنوان مربی فعالیت کرده بود.

برگفته ای از سایت بی بی سی فارسی،۷ نوامبر ۲۰۲۱