روز طلایی نونهالان در مسابقات جهانی تکواندو

سومین روز از چهارمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندوی نونهالان جهان، با کسب ۲ مدال طلا و ۲ نقره نمایندگان ایران همراه بود و جمع مدالهای ایران در این رقابتها به عدد ۱۰ (۵ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز ) رسید.

چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهان ۲۰۱۹، از روز چهارشنبه (۱۶ مرداد) با حضور ۵۵۰ تکواندوکار از ۶۴ کشور در سالن «کاخ ورزش جهانی» تاشکند آغاز شده و فردا (شنبه) به پایان میرسد.

امروز و در روز سوم (جمعه) رقابتهای اوزان ۴۱- و ۴۵- کیلوگرم پسران و ۴۴-، ۵۵- و ۵۹- کیلوگرم دختران برگزار شد که امیرحسین نوروزی (وزن ۴۱- کیلوگرم)، امیررضا قربانی (وزن ۴۵- کیلوگرم)، ساناز عباسپور (وزن ۴۴- کیلوگرم)، پونه جعفرصالحی (وزن ۵۵- کیلوگرم) و ستایش قهرمانی (وزن ۵۹- کیلوگرم) به عنوان نمایندگان ایران بودند.

۲ طلا و ۲ نقره تکواندوکاران نونهال ایران در سومین روز از رقابتهای جهانی

در پایان رقابتهای این روز، ۲ مدال طلا توسط ساناز عباس پور و پونه جعفرصالحی و ۲ نقره توسط ستایش قهرمانی و امیرحسین نوروزی بدست آمد تا پایان روز سوم ایران ۱۰ مدال را به نام خود ثبت نماید.

مدال نقره امیرحسین در حالی بدست آمد که امتیازاتی که از ضربات پای نماینده ازبکستان کسب میشد مشکوک بود اما اعتراض کریمی سرمربی تیمملی نیز نادیده گرفته شد تا هوگوپوش میزبان به مدال طلا برسد.

فردا (شنبه) و در روز پایانی، پیکارهای اوزان ۴۹-، ۵۷-، ۶۱- کیلوگرم پسران و ۳۷- و ۵۹+ کیلوگرم دختران برگزار میشود و امیرحسین ملکی (وزن ۴۹- کیلوگرم)، مهدی اورجی (وزن ۵۷- کیلوگرم)، ابوالفضل عباسی (وزن ۶۱- کیلوگرم)، پرنیا سلمانی (وزن ۳۷- کیلوگرم) و الهام حقیقی (وزن ۵۹+ کیلوگرم) به عنوان آخرین تکواندوکاران کشورمان به مصاف رقبای خود میروند.

هدایت تیم پسران برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی و محمدرضا یاری و محمد علوی به عنوان مربی است. هدایت تیم دختران نیز برعهده اعظم درستی به عنوان سرمربی و محبوبه محمدنژاد و شهره خلجزاده به عنوان مربی است.

اسامی مدال آوران این رقابتها تا پایان روز سوم:

طلا: زهرا زرین نعل – مبینا بخشینژاد – مبینا نعمت زاده – ساناز عباسپور – پونه جعفرصالحی
نقره: ستایش قهرمانی – امیرحسین نوروزی
برنز: پویان جعفرصالحی – امیرحسین متاجی – محمدمهدی طاهرخانی