تائید موارد ابتلا به ویروس کرونا در اسرائیل و لبنان؛ شهروند لبنانی از قم بازگشته بود

گزارش‌های جهانی از گسترش به ویروس کرونا به کشورهای دیگری در جهان حکایت دارند. بر اساس گزارش خبرگزاری‌های بین‌المللی، موارد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا در لبنان، اسرائیل و به ویژه در کره جنوبی شناسایی شده است. در ایران، دست‌کم ۱۳ مورد قطعی ابتلا به کرونا تائید شده است.
آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، تا ظهر جمعه دوم اسفند، به بیش از دو هزار و دویست نفر افزایش یافت. دستکم ۷۵ هزار نفر در چین و سایر کشورهای جهان به این ویروس مبتلا شدند. از مجموع شمار مبتلایان به ویروس کرونا، حدود یک هزار و ۱۰۰ در کشورهای دیگر جهان به این ویروس مبتلا شدند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی، طی روزهای اخیر به شدت افزایش یافته و تاکنون بیش از ۱۵۰ فرد مبتلای قطعی به این ویروس شناسایی شدند.

در اسرائیل و لبنان، نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا مورد تائید قرار گرفت. به گزارش منابع لبنانی، زن ۴۵ سال‌های که در لبنان مورد شناسایی ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفته است، به تازگی از شهر قم به لبنان بازگشته است. شهروند اسرائیلی هم که مبتلا به کرونا تشخیص داده شد از مسافران کشتی تفریحی دایاموند پرنسس بوده است.

در ژاپن، مسافران کشتی مسافربری تفریحی که به دلیل وجود یک فرد مشکوک مبتلا به کرونا، هنوز در قرنطینه هستند و نگرانی از افزایش شمار مبتلایان احتمالی افزایش یافته است.

دو شهروند استرالیا که از مسافران کشتی دایاموند پرنسس بودند و پیش از این، جواب آزمایش آنها منفی اعلام شده بود، در بازگشت به کشور خود، استرالیا، مشکوک به آلوده بودن به ویروس کرونا تشخیص داده شدند.

سومین هواپیمای حامل شهروندان فرانسه و تعداد دیگری از کشورهای اروپایی، روز جمعه دوم اسفند، در فرودگاه شارل دوگل در پاریس به زمین نشست. مسافران فرانسوی این هواپیما به مدت ۱۴ روز در یک دهکده تفریحی در نرماندی، در شمال غربی فرانسه، در قرنطینه خواهند بود. شهروندان دیگر کشورهای اروپایی هم به محض ورود به کشورهای خود تحت تدابیر ویژه بهداشتی قرار خواهند گرفت.

منبع: سایت رادیو بین المللی فرانسه به زبان فارسی، ۲۱ فوریه ۲۰۲۰