خودروسازی آلمان تجهیزات پزشکی تولید می‌کند

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۲۳ مارس (چهارم فروردین) گزارش داد صنایع خودروسازی آلمان برای تولید وسایل و تجهیزات پزشکی آماده می‌شود.

هیلدگارد مولر، مدیر صنایع خودروسازی آلمان اعلام کرده است که برای غلبه هر چه زودتر بر بحران کرونا صنایع خودروسازی می‌خواهد نقش خود را ایفا کند. او گفت با تولیدکنندگان خودرو تماس گرفته شده و درباره نحوه تولید تجهیزات پزشکی رایزنی شده است.

غول‌های خودروسازی آلمان از جمله فولکس واگن و بی‌ام‌وی هم اعلام کردند که قصد دارند به کمک چاپگرهای سه بعدی دستگاه‌های تنفسی که در مراقبت‌های ویژه بیماران به کار می‌رود تولید کنند.

شرکت‌های نساجی به جای لباس ماسک تولید می‌کنند

شرکت تریگ‌ما یکی از مشهورترین شرکت‌های نساجی آلمان هم اخیرا به این فکر افتاده که به جای لباس ماسک تولید کند. شرکت تریگ‌ما در بورلادینگن آلمان فعالیت می‌کند.

ولفگانگ گروپ، صاحب این شرکت مثل کارگران و کارمندانش زندگی ساده‌ای دارد و راننده شخصی هم استخدام نکرده است و با شیوع ویروس کرونا به فکر تولید ماسک افتاده است.

گروپ، مدیر این شرکت قدیمی آلمانی گفته است که با تولید ماسک جلوی توقف فعالیت شرکت‌ش گرفته شده است.

در وب‌سایت این شرکت ماسک را می‌توان به صورت آنلاین سفارش داد. تقاضا برای خرید ماسک اما آنقدر زیاد شده است که این شرکت در وب‌سایت خود توضیح داده که در فروش و ارسال ماسک اولویت با اماکن درمانی و خانه‌های سالمندان است.

منبع: سایت صدای آلمان (دویچه وله) به زبان فارسی، ۲۳ مارس ۲۰۲۰