چرا علی خامنه ای از سیاه ترین اصطلاح رژیم نازی (Final Solution راه حل نهائی) استفاده کرده است؟

سایت اطلاع رسانی علی خامنه ای، رهبر رژیم اسلامی ایران، به مناسبت “روز قدس” پوستری را به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی منتشر کرده و در آن برای اولین بار از اصطلاح “راه حل نهایی” استفاده نموده است که توسط رژیم نازی برای کشتار میلیون ها یهودی در جریان دومین جنگ جهانی ابداع شد.

اگر چه پوسترهای تبلیغاتی رهبر رژیم اسلامی ایران می گویند که منظور از “راه حل نهایی”، “مقاومت” یا در اصل اقدام مسلحانه برای برگزاری رفراندوم در فلسطین است. اما، تصویر واحد پوسترها بیت المقدس را نشان می دهد که توسط نیروهای نظامی سپاه پاسداران، سپاه قدس، حزب الله لبنان و دیگر گروه های شبه نظامی تحت حمایت تهران باصطلاح فتح شده است.

بر خلاف نسخه های عربی و انگلیسی که آزادی فلسطین را در آینده نوید می دهند، نسخۀ فارسی پوستر با اشاره به فتح خرمشهر در جنگ هشت ساله و بیرون راندن “ارتش اشغالگر عراق” از این شهر، می گوید : “قدس خرمشهر دیگر می شود.”

در آستانۀ راهپیمایی “روز قدس” در ایران که امسال به دلیل ویروس کرونا به “خودروپیمایی” تغییر شکل یافته، رهبر حکومت اسلامی ایران در پیامی توئیتری خواستار مسلح شدن فلسطینیان کرانۀ غربی رود اردن، همانند نوار غزه، شد و گفت : “سازش با رژیم صهیونیستی هیچ چیز از بی‌رحمی این رژیم اشغالگر، شرور و گرگ صفت کم نمی کند.”

در واکنش به این سخنان و پوسترهای تبلیغاتی رهبر حکومت اسلامی ایران، مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا بار دیگر از علی خامنه ای به عنوان بزرگترین حامی و سازمان‌دهندۀ تروریسم در جهان یاد کرد و گفت : علی خامنه ای نه فقط منکر قتل عام یهودیان در جریان دومین جنگ جهانی است، نه فقط از گروه های مخالف اسرائیل پشتیبانی مالی و تسلیحاتی می کند، بلکه اکنون مبلغ شعار “راه حل نهایی” رژیم نازی است. وزیر امور خارجۀ آمریکا در پایان پیام توئیتری خود از همۀ “ملت های جهان” پرسیده است : آیا می توان به چنین فردی اعتماد کرد؟ آیا وجود سلاح های کشنده در دست چنین فردی اطمینان بخش است؟

اگر چه علی خامنه ای رفراندوم را “راه حل نهایی” مسئلۀ فلسطین می نامد، اما، در خود ایران برگزاری رفراندوم عملاً ناممکن است زیرا، هر گونه همه پرسی در هر سطحی فقط به میل و ارادۀ رهبر بستگی دارد.

در جریان اعتراض های آبان ماه گذشته در ایران برگزاری رفراندوم برای تغییر قانون اساسی یکی از شعارهای محوری معترضان در تظاهرات و راهپیمایی های سراسری کشور بود که طی آن البته صدها نفر از تظاهرکنندگان در سکوت و انفعال جهانی به ضرب گلوله و تیربار از پای درآمدند.

در میان گروه های فلسطینی دو گروه حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه بیشترین کمک های مالی و لجستیکی حکومت ایران را دریافت می کنند و “جبهۀ خلق برای آزادی فلسطین” به عنوان یکی از همکاران سرویس های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور معرفی می شود.

رژیم آلمان نازی به ویژه در آخرین دورۀ حیات خود اصطلاح “راه حل نهایی” را برای قتل عام میلیون ها یهودی ابداع کرد و در اردوگاه های مرگ مناطق تحت اشغال خود در اروپا به اجرا گذاشت.

منبع: سایت رادیو بین المللی فرانسه به زبان فارسی، ۲۰ ماه مه ۲۰۲۰