در واکنش به حمله موشکی، اسرائیل مواضع حماس را بمباران کرد

در نخستین ساعات روز دوشنبه ششم ژوئیه (۱۶ تیر) نوار غزه بار دیگر شاهد حملات هوایی ارتش اسرائیل بود. ساعاتی پیش از آن، اخباری درباره پرتاب سه موشک به خاک اسرائیل منتشر شده بود. گزارشی از شمار قربانیان و مجروحان احتمالی این حملات منتشر نشده است.

خبرگزاری آلمان با انتشار گزارشی از تل آویو، به نقل از ارتش اسرائیل نوشته است که هدف از این حملات مراکز و مواضع زیرزمینی حماس در نوار غزه بوده است. گفته می‌شود که جنگنده‌های ارتش اسرائیل مواضع حماس را بمباران کرده‌اند.

پیش از آن، اخباری در مورد پرتاب سه موشک به خاک اسرائیل منتشر شده بود. ارتش اسرائیل اعلام کرده است که یک موشک پرتاب شده توسط پدافند هوایی اسرائیل خنثی شده و دو موشک دیگر به مناطق غیرمسکونی اسرائیل اصابت کرده‌اند. گفته می‌شود که هیچ سازمانی رسما مسئولیت این حملات موشکی را برعهده نگرفته است. از زمان طرح برنامه صلح خاورمیانه دونالد ترامپ تنش بین اسرائیل و فلسطینیان افزایش یافته است.

حماس در واپسین روزهای ماه ژوئن نسبت به اجرای برنامه صلح خاورمیانه به دولت اسرائیل هشدار داده بود. حماس اجرای برنامه صلح خاورمیانه ترامپ و الحاق مناطق کرانه باختری رود اردن به خاک اسرائیل را “اعلان جنگ به مردم فلسطین” خوانده است.

منبع: برگرفته از سایت صدای آلمان (دویچه وله) به زبان فارسی، ۵ ژوئیه ۲۰۲۰