جنجال افشای قرارداد نجومی لیونل مسی؛ بارسلونا: از روزنامه ال‌موندو شکایت می‌کنیم

باشگاه فوتبال بارسلونای اسپانیا با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف از اقدام روزنامه اِل‌ موندو در خصوص انتشار جزئیات قرارداد لیونل مسی، اعلام کرد که اقدامات حقوقی و قانونی لازم را علیه این روزنامه انجام خواهد داد.

باشگاه بارسلونا در این بیانیه هر گونه مسئولیتی را در قبال انتشار این سند، رد و حمایت مطلق خود را از لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی، ابراز کرد. این باشگاه همچنین ضمن انتقاد از برخی تلاش‌ها برای بی اعتبار کردن چهره آقای مسی و آسیب رساندن به او، روزنامه ال‌ موندو را مسئول بروز هر گونه خسارتی دانسته است.

روزنامه ال ‌موندو با اختصاص عنوان نخست خود به قرارداد لیونل مسی با باشگاه بارسلونا، ادعا کرده که طبق اسنادی که به آنها دست پیدا کرده، درآمد ستاره آرژانتینی بارسلونا طی چهار فصل و تا ژوئن ۲۰۲۱ می‌تواند به ۵۵۵ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۶۱۹ یورو برسد.

بر پایه گزارش این روزنامه این قرارداد ثابت سالانه این فوق ستاره ۳۳ ساله حدود ۱۳۸ میلیون یورو است که افزون بر آن دو پاداش ۱۱۵ و ۷۸ میلیون یورویی نیز برای تمدید قرارداد و حق وفاداری مسی به باشگاه در نظر گرفته شده است.

روزنامه اِل‌ موندو در گزارش خود، ضمن تاکید بر این نکته که آقای مسی تا کنون ۵۱۰ میلیون یورو از رقم قرارداد خود را دریافت کرده، تصریح کرده است که این گران‌ترین قراردادی است که یک ورزشکار در طول تاریخ منعقد کرده است.

لیونل مسی که از ۱۳ سالگی به باشگاه بارسلونا پیوسته، در ماه اوت گذشته برای نخستین بار خواستار جدایی از این باشگاه شد که با موافقت مقام‌های ارشد آن همراه نشد. مسی بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا است و تا کنون همراه با این تیم ۱۰ بار به مقام قهرمانی لالیگا و ۴ بار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسیده و ۶ بار نیز توپ طلا را به عنوان بهترین بازیکن جهان تصاحب کرده است.

انتشار اسناد روزنامه ال ‌موندو در شرایطی که رخ داده که باشگاه بارسلونا به دلیل شیوع ویروس کرونا با روند صعودی بدهی‌های خود مواجه است و در فقدان رئیس، توسط هیات مدیره اداره می‌شود.

برگرفته ای از سایت یورونیوز (اتحادیه اروپا) به زبان فارسی، ۱ فوریه۲۰۲۱