ترامپ به فعالیت خود در حزب جمهوری‌خواه آمریکا ادامه می‌دهد

ترامپ در نخستین حضور سیاسی خود پس از ترک کاخ سفید، کاندیداتوری مجددش در انتخابات ریاست جمهوری را منتفی ندانست. او نخستین ماه زمامداری جو بایدن را “فاجعه” خواند و او را متهم کرد کشور را به ورطه کمونیسم می‌کشاند.

دونالد ترامپ روز یکشنبه ۲۸ فوریه ( ۱۰ اسفند) در کنفرانس ائتلاف محافظه‌کاران آمریکا در اورلاندو، واقع در ایالت فلوریدا سخنرانی کرد. این نخستین حضور سیاسی او پس از پایان رسمی دوران زمامداری خود بود.

ترامپ در پاسخ به خبرنگاری که پرسیده بود آیا او مایل به حضور در کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ است یا خیر، گفته بود: «کسی چه می‌داند. شاید تصمیم بگیریم، [حزب دموکرات] را برای سومین بار شکست بدهم.»

ترامپ بار دیگر مدعی شد که در انتخابات ریاست جمهوری روز سوم نوامبر بر رقیب خود پیروز شده است.

رئیس جمهور پیشین آمریکا همچنین اعلام کرد که برنامه‌ای برای تشکیل حزبی مستقل ندارد و در حزب جمهوریخواه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

این در حالی است که هفته پیش رسانه‌ها از احتمال تشکیل یک حزب مستقل توسط ترامپ خبر داده بودند. او در این باره گفت که چنین چیزی صحت ندارد و بخشی از اخبار کذبی است که رسانه‌ها منتشر می‌کنند.

ترامپ بخش زیادی از سخنرانی خود را به انتقاد و حمله به دولت جو بایدن اختصاص داد. او گفت که دولت بایدن در نخستین ماه حکومت خود سیاست‌های مخربی را در پیش گرفته است.

او دولت بایدن را دولت “ضد کار، ضد خانواده، ضد مرزها، ضد انرژی، ضد زنان و ضد دانش” خوانده و گفته است که بایدن آمریکا را به ورطه کمونیسم می‌کشاند.

ترامپ مدعی شد که ماه نخست زمامداری جو بایدن “فاجعه‌بارترین ماه نخست حکومت روسای جمهور در تاریخ آمریکا ” بوده است.

برگرفته ای از سایت صدای آلمان (دویچه وله) به زبان فارسی، ۱ مارس ۲۰۲۱