شگفتی‌سازی یکتا جمالی و پیامد آن برای ورزش زنان ایران

یکتا جمالی، نوجوان ۱۶ ساله وزنه‌برداری زنان ایران با کسب ۳ مدال برنز در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ به یک کامیابی تاریخی در ورزش زنان ایران دست یافت. در گفت‌و‌گو با تونیا ولی‌اوغلی به بررسی این موفقیت بی‌نظیر پرداخته‌ایم.

موفقیت چشمگیر یکتا جمالی، وزنه‌بردار ۱۶ ساله تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران در مسابقات وزنه‌برداری جوانان جهان، فصل جدیدی در تاریخ ورزش زنان ایران باز کرده است.

این دختر ورزشکار ایرانی با کسب ۳ مدال برنز در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان ۲۰۲۱ جهان در ازبکستان، نخستین مدال‌آوری را در تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران به ثبت رساند. گفتنی است که حضور یکتا جمالی در این رقابت‌ها، همچنین نخستین شرکت این ورزشکار نوجوان در عرصه مسابقات بین‌المللی نیز بود.

تیم ملی وزنه برداری زنان ایران تازه ۳ سال است که تشکیل شده و به فعالیت پرداخته است. این دستاورد با توجه به این شرایط و نیز عدم پشتیبانی مطلوب از سوی مسئولان ورزش ایران، از ارزش بالایی برخوردار است.

موفقیت یکتا جمالی چه پیامدی را برای ورزش زنان ایران دارد؟ در گفت‌و‌گو با تونیا ولی‌اوغلی، ملی‌پوش پیشین ورزش زنان ایران به بررسی جوانب متفاوت این موضوع پرداخته‌ایم.

برگرفته ای از سایت دویچه وله فارسی، ۲ ژوئن ۲۰۲۱