امیر قلعه‌نویی به‌خاطر انتقاد از «۴۲ سال ظلم» به محرومیت و جریمه نقدی محکوم شد

در پی اظهارات اخیر امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر، مبنی بر این‌که در ۴۲ سال گذشته هرچه بوده، ظلم بوده، «کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال» او را به سه ماه محرومیت از همراهی تیم و پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرد.

پس از دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی بین تیم‌های فوتبال استقلال تهران و گل‌گهر سیرجان که به شکست گل‌گهر انجامید، آقای قلعه‌نویی گفته بود: «در این ۴۲ سال هر چه بوده ظلم بوده و ظلم بوده و ظلم. نمونه‌اش در همین فوتبال که این ناعدالتی‌ها صورت می گیرد».

سرمربی گل‌گهر همچنین با انتقاد از «ناداوری‌ها» گفته بود که از فصل گذشته در هر بازی با استقلال داوران موجب باخت تیم او شده‌اند.

این اظهارات آقای قلعه‌نویی که فیلم آن در شبکه‌های منتشر شد، بازتاب گسترده‌ای داشت تا روز دوشنبه ۱۸ مرداد که روابط عمومی فدراسیون فوتبال اعلام کرد وی «با حکم کمیته اخلاق به سه ماه محرومیت از همراهی تیم خود در تمامی مسابقات رسمی فوتبال در فصل آتی و پرداخت سه میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد».

بر اساس این حکم، سعید الهویی، مربی گل‌گهر سیرجان، نیز به دوماه محرومیت از تیم خود در تمامی مسابقات فوتبال در فصل آتی و پرداخت ۳۰ میلیون تومان جریمه نقدی و باشگاه گل‌گهر سیرجان هم به پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

در سال‌های گذشته بارها بازیکنان و مربیان فوتبال از ناداوری و تضییع حقوق تیم‌ها برای تامین منافع تیم‌های دیگر انتقاد کرده‌اند، اما اظهارات آقای قلعه‌نویی بیشتر به این دلیل بازتاب بیشتری یافت که از عبارت «ظلم ۴۲ ساله» استفاده کرده و در پایان هم گفته بود «هر کاری هم دل‌تان می‌خواهد، بکنید».

برگرفته ای از سایت رادیو فردا، ۱۰ اگوست ۲۰۲۱