هستی امیری، فعال دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در روز جهانی زن به حبس تعزیری و مجازات‌های تکمیلی محکوم شد

هستی امیری، فعال دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی به یک سال حبس تعزیری و به مدت دو سال مجازات‌های تکمیلی از جمله ضبط تلفن همراه، منع از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و اجتماعی در فضای مجازی و خارج از آن و همچنین منع اقامت در گردهمایی‌هایی دانشجویی (به‌غیر از کلاس‌های موظفی درسی) محکوم شده است.

امیر رئیسیان،‌ وکیل امیری با اعلام این خبر در توئیتر گفت حکم موکل او هشتم مارس در روز جهانی زن صادر شده است. به گفته رئیسیان، امیری بابت پرونده‌ای محکوم شده که سال گذشته پس از انتشار تصویری از این فعال دانشجویی در دانشگاه علامه به مناسبت هشتم مارس گشوده شد ولی مسکوت باقی مانده بود.

خود امیری در توئیتی درباره حکم صادره نوشت: «نه تنها باید یک سال به زندان بروم بلکه دو سال هم باید دانشگاه را به‌مثابه زندان تحمل کنم! یعنی جز کلاس‌های درس اجباری حق حضور در هیچ اجتماع دانشجویی را ندارم». ۱۳ دی سال جاری مأموران پلیس امنیت برای بازداشت او به خانه هستی امیری مراجعه می‌کنند اما او نبوده است.

مأموران امنیتی به طور شفاهی خواهان حضور او در شعبه دو بازپرسی اوین در روز ۱۸ دی شدند. امیری به اتهام‌های اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و همچنین فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شده. او پس از یک روز بازداشت با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است..

برگرفته ای از سایت رادیو زمانه، ۱۵ مارس ۲۰۲۲