بلینکن: سپاه پاسداران ایران گروه تروریستی است

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در بروکسل در گفت‌وگو با ان‌بی‌سی در پاسخ به این سوال که «آیا سپاه پاسداران ایران، یک گروه تروریستی محسوب می‌شود؟» گفت: بله، درست است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وی در پاسخ به این سوال که «آیا سپاه پاسداران همچنان قرار است گروه تروریستی باقی بماند؟» عنوان کرد: من وارد این جزئیات که در کجای مذاکرات قرار داریم، نمی‌شوم. تنها می‌گویم که من چندان به حصول نتیجه در مذاکرات خوش‌بین نیستم؛ با وجود تمام تلاش‌هایی که برای این مذاکرات انجام گرفته و با وجود این حقیقت که امنیت ما با وجود این توافق در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت، ما به نقطه توافق نرسیده‌ایم. ما باید ببینیم که آیا می‌توانیم به آن (توافق) برسیم یا نه.

بلینکن افزود: زمان به شدت کوتاه شده است. این همان چیزی است که عصر امروز و همچنین فردا درخصوص آن با شرکای اروپایی‌مان صحبت خواهیم کرد. ما هماهنگی نزدیکی با اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس داشته‌ایم.

وزیر خارجه آمریکا در پایان گفت: خواهیم دید که به کجا می‌رسیم. من همچنان باور دارم که به نفع کشورمان است که به پایبندی به تعهدات توافق بازگردیم و ایران نیز همین کار را انجام دهد، اما همچنان به آن نقطه نرسیده‌ایم.

برگفته ای از سایت ایران امروز، ۷ آوریل ۲۰۲۲