آرش صادقی به پنج سال و هشت ماه حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد

آرش صادقی، زندانی سیاسی سابق و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری اخیر، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به پنج سال و هشت ماه حبس و مجازات های تکمیلی از جمله ممنوعیت خروج از کشور و منع حضور در تهران به مدت دو سال محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش صادقی، به تحمل حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

رامین صفرنیا، وکیل مدافع آقای صادقی اعلام کرد: “موکلم آقای آرش صادقی، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، از بابت اتهام اجتماع و تبانی به پنج سال، تبلبغ علیه نظام به هشت ماه، ممنوعیت خروج از کشور و منع حضور در تهران به مدت دو سال، منع حضور در استان های شمالی، منع از عضویت در احزاب و گروه ها، دستجات سیاسی و اجتماعی به مدت دو سال و ضبط وسایل کشف شده در منزل به نفع دولت محکوم شد.”
آرش صادقی که پیش از این نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد، روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در نهایت به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود که نهایتا روز شنبه یکم بهمن ماه، با تودیع قرار وثیفه از زندان آزاد شد.

اواخر آذر ماه آرش صادقی از زندان تهران بزرگ به دادسرای اوین و پس از یک ساعت بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. وی روز سه شنبه ۲۹ آذر، به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند و پابند در زمان انتقال، از حضور در جلسه دادگاه امتناع کرد.

برگرفته ای از سایت هرانا (مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، ۲۶ ژانویه ۲۰۲۳