ذوب آهن، تنها نماینده ایران در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، به مصاف الاتحاد عربستان میرود

تیم فوتبال ذوب آهن که تنها نماینده ایران در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا است امروز (دوشنبه) به مصاف الاتحاد عربستان میرود و برای صعود به مرحله بعد و حفظ رکورد شکست ناپذیری اش تلاش میکند.

به گزارش ایسنا، دور رفت مرحله یک هشتم نهایی منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا از امروز (دوشنبه) با انجام دو بازی آغاز میشود. در یکی از این بازیها تیم فوتبال ذوب آهن تنها نماینده ایران باید از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران در شهر دبی به مصاف الاتحاد عربستان برود.

ذوب آهن در مرحله گروهی موفق شد با ۱۲ امتیاز به عنوان صدرنشین از گروه A صعود کند. سبزپوشان با ۳ پیروزی و ۳ تساوی به عنوان تنها تیم بیشکست مرحله گروهی راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند.

ذوب آهن در حالی پا به این میدان میگذارد که جدایی چند مهره اصلی آنها یعنی رشید مظاهری، محمدرضا حسینی و اوساگوانا، کار را برای آنها مشکل کرده است. با وجود اینکه آنها چند بازیکن را جایگزین یاران جدا شده کردند اما ترکیب این تیم نسبت به دور گروهی به وضوح جوانتر شده است.

سعید آذری، مدیرعامل ذوب آهن بارها در مصاحبه ها و شبکه های اجتماعی، نارضایتی خود را از اینکه مسئولان آنها را حمایت نکردند، بروز داد. یکی از مشکلاتی که در این مدت سد راه سبزپوشان شده بود، ماجرای بازیکنان سرباز این تیم بود که بعد از پایان خدمتشان در تیم تراکتورسازی و به گفته مسئولان این باشگاه، باید برای سپری کردن دوران آموزشی به پادگان میرفتند. آذری برای حل این موضوع دوندگی های زیادی کرد و بالاخره موفق شد مجوز خروج آنها از کشور را بگیرد تا دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان و مهدی مهدی پور بتوانند ذوب آهن را برابر الاتحاد همراهی کنند. آنها برای جایگزینی اوسگوانا نیز کریستانوس، مهاجم سابق هامبورگ و لاس پالماس را جذب کردند.

سبزپوشان برای آمادهسازی، اردوهای خود را در ایران برگزار کردند و چند بازی دوستانه از جمله دو دیدار با پدیده و یک دیدار با فولاد را برگزار کردند. این در شرایطی است که رقیب آنها یعنی الاتحاد اردویی دو هفته ای در انگلیس برپا کرد و در دیداری دوستانه برابر لیدزیونایتد به پیروزی ۴ بر یک دست پیدا کرد تا نشان دهد برای مصاف با ذوب آهن کاملا آماده است. چهار بازیکن خارجی این تیم کارلوس ویلانو، لوییس خیمنس، رومارینیو و امیلیانو هستند.

علیرضا منصوریان، سرمربی ذوب آهن در مورد الاتحاد گفته بازیهای آنها حتی بازیهای دوستانهای که در انگلیس داشته اند را تماشا کرده است. همچنین قاسم حدادیفر، کاپیتان ذوبآهن شرایط دو تیم را یکسان ارزیابی کرده و گفته است که از خودگذشتگی و انگیزه در میان یارانش موج میزند.

ذوب آهن در این بازی خلعتبری و نیما طاهری را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. کارلوس ویلانو، هافبک طراح الاتحاد هم به علت مصدومیت در این بازی حضور ندارد.