حکم ۵ سال و ۸ ماه زندان آنیشا اسدالهی تایید شد

دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم ۵ سال و ۸ ماه زندان صادر شده برای آنیشا اسداللهی، مترجم و فعال حقوق کارگران را عینا تایید و برای به شعبه یک اجرای احکام زندان اوین ارسال کرد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، خانم اسداللهی را در اردیبهشت ماه امسال اتهام «اجتماع و تبانی» به پنج سال حبس تعزیری و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به هشت ماه حبس تعزیری، مجموعا به ۵ سال و هشت ماه زندان محکوم کرده بود.

آنیشا اسداللهی، پنج‌شنبه ۸ تیر، پس از صدور بدوی حکم در حساب اینستاگرامی‌اش نوشت که قاضی ایمان افشاری، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، استوری او علیه اعدام محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد را مصداق اتهام «تبلیغ علیه نظام» دانسته است.

خانم اسداللهی که مترجم سندیکای کارگران شرکت واحد نیز هست در سال‌های گذشته به دلیل فعالیت‌هایش در حمایت از حقوق کارگران بارها دستگیر شده است.

آخرین بار این فعال کارگری در اوایل اردیبهشت ماه امسال در جریان یورش نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به منزل محمد حبیبی، سخنگوی بازداشت شده کانون صنفی معلمان ایران دستگیر و روز ۱۸ اردیبهشت با وثیقه یک میلیارد تومانی به طور موقت از زندان آزاد شد.

همسر آنیشا اسداللهی، کیوان مهتدی نیز با اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شده است.

برگرفته از سایت ایران وایر،۱ جولای  ۲۰۲۳