دستکم چهارده تجمع اعتراضی برگزار شد

دوشنبه بیست و یکم خردادماه، جمعی از بازنشستگان مخابرات در مقابل ساختمان‌های این شرکت در شهرهای تبریز، سنندج، بیجار، بندرعباس، زنجان، تهران، اصفهان، خرم‌آباد و رشت، شماری از پرستاران در شیراز، جمعی از کارگران کارخانه کربنات سدیم کاوه فیروزآباد در محل کار خود، جمعی از متقاضیان مسکن ملی مقابل معاونت عمرانی استانداری مرکزی و تعدادی از تانکرداران حمل اسید در شهرستان رفسنجان با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. از سوی دیگر، روز گذشته، شماری از بازنشستگان صنایع فولاد خوزستان در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی این صنف در اهواز دست به تجمع زدند.

اجرای کامل آیین‌نامه استخدامی پرسنلی ۸۹، اجرای عادلانه‌ی همسان‌سازی حقوق، اجرای تبصره ۱ ماده ۲۱ قانون خدمات کشوری و تبصره ۲ ماده ۳۳ سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و رفع مشکلات مربوط به بیمه تکمیلی از مهم‌ترین خواسته‌های این بازنشستگان است.

تجمع اعتراضی پرستاران در شیراز
به گزارش شورای بازنشستگان ایران، امروز دوشنبه بیست و یکم خردادماه، گروهی از پرستاران در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان استانداری فارس واقع در شیراز دست به تجمع زدند.

این تجمع در اعتراض به نحوه ی اجرای قانون تعرفه گذاری، اضافه کار اجباری و ارزان و همچنین معوقات چندین ماهه این گروه از کادر درمان، صورت گرفته است.

تجمع و اعتصاب کارگران کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد
به گزارش شورای بازنشستگان ایران، امروز دوشنبه بیست و یکم خردادماه، جمعی از کارگران کارخانه کربنات سدیم کاوه فیروزآباد، برای دومین روز متوالی از انجام فعالیت های روزانه خود امتناع کرده و دست به اعتصاب و تجمع زدند.

این اقدام در اعتراض به سطح حقوق و مزایا صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن ملی در تهران
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه بیست و یکم خردادماه، جمعی از متقاضیان مسکن ملی مقابل معاونت عمرانی استانداری مرکزی دست به تجمع زدند.

این شهروندان که مستاجر هم هستند، میگویند که پیمانکار سر موعد خانه‌ها را تحویل نداده است و این امر منجر به مشکلات اقتصادی برای آنها شده است.

تجمع اعتراضی و اعتصاب تانکرداران حمل اسید در رفسنجان
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه بیست و یکم خردادماه، تعدادی از تانکرداران حمل اسید در شهرستان رفسنجان در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان تجمع کردند.

این رانندگان به کم بودن کرایه‌ها معترضند و معتقدند که این وضعیت باعث مشکلات زیادی برای آنها شده است. آنها می‌گویند که هزینه‌های زندگی به طور مداوم در حال افزایش است و کرایه‌های فعلی به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای مالی آنها نیست.

تجمع بازنشستگان صنایع فولاد در اهواز
به گزارش شورای بازنشستگان ایران، روز گذشته در ادامه تجمعات بازنشستگان صنایع فولاد در شهرهای مختلف، شماری از این بازنشستگان در مقابل ساختمان صندوق این صنف در اهواز دست به تجمع زدند.

بازنشستگان خواسته‌های خود را ترمیم مستمری‌ها براساس خط فقر، بهبود خدمات رفاهی و ارائه خدمات درمانی رایگان عنوان کردند و افزودند: سال‌هاست که ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اجرایی نمی‌شود.

برگرفته ای از سایت هرانا (مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، ۱۱ ژوئن ۲۰۲۴