حمله راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در بغداد، هشدار فرمانده آمریکایی به رژیم ایران

یک پایگاه نظامی آمریکا در خاک عراق، سحرگاه پنج‌شنبه ۱۲ دسامبر، هدف حمله راکتی قرار گرفت. این پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی بغداد واقع است. رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا به رژیم ایران هشدار داد تا محتاطانه عمل کند.

ارتش عراق، ضمن اعلام گزارش تازه‌ترین حمله به یک پایگاه نظامی سربازان آمریکایی در نزدیکی بغداد، اعلام کرد: طی یک ماه و نیم اخیر، ده حمله مشابه، علیه مواضع آمریکا در خاک عراق صورت گرفته است.

بنا بر اعلام این منبع، در حمله راکتی از نوع «کاتیوشا»، یک پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد هدف حمله قرار گرفت اما این حمله راکتی هیچ قربانی بر جای نگذارد.

از روز ۲۸ اکتبر، تاکنون، ده بار مراکز نظامی و دیپلماتیک آمریکا، از جمله سفارت آمریکا واقع در منطقه حفاظت شده سبز بغداد، در خاک عراق هدف حمله قرار گرفته است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این رشته حملات علیه مواضع آمریکا در خاک عراق را برعهده نگرفته است اما واشنگتن همواره انگشت اتهام را به سوی گروه شبه‌نظامی حشدالعشبی که از حمایت حکومت اسلامی ایران برخوردار است، نشانه گرفته‌اند.

یک منبع مطلع در گفتگو با خبرگزاری فرانسه، ضمن تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از گروه شبه‌نظامی حشدالشعبی، گفت: این ائتلاف، حتی نسبت به جهادگرایان گروه دولت اسلامی، تهدید جدی‌تری علیه سربازان آمریکایی به شمار می‌رود.

ژنرال مارک میلی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، هم در برابر نمایندگان کنگره این کشور، با اشاره به حملات اخیر به پایگاه نظامی آمریکا در خاک عراق، گفت: در یک بازه زمانی قرار داریم که در ارتباط با رژیم ایران احتمال بروز خطر رو به افزایش گذارده است.

این فرمانده ارتش آمریکا که در ارتباط با سیاست‌های کشورش در قبال بحران در خاورمیانه در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حضور یافته بود، هشدار داد: حکومت ایران باید بسیار محتاطانه عمل کند.

منبع: سایت رادیو بین المللی فرانسه