در ادامه جنگ بین باندهای ولایت فقیه: «دُکی» یکی از مقام‌های ارشد دولت روحانی، به قاچاق و فروش دختران ایرانی متهم شد

باشگاه امنیتی خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیمای حکومت اسلامی، با انتشار خبر دستگیری فردی به نام «شهروز سخنوری»، معروف به «الکس» به اتهام «سرکردگی باند قاچاق و فروش دختران ایرانی در مالزی» و «بعد از ۳ سال کار اطلاعاتی پیچیده»، از وجود «حامیان بانفوذ داخلی» او خبر داد.

این سایت خبری نوشت: «الکس برای آن که بتواند در ایران امنیت نیروهای خود را تأمین کند، چند حامی با نفوذ در میان مسئولان برای خود پیدا کرد. یکی از این حامیان با نام مستعار «دُکی» [مخفف دکتر] از مسئولان با نفوذ دولتی بود که در چند مورد دختران باند الکس را از بازداشت نیروی انتظامی آزاد کرده بود.»

باشگاه خبرنگاران جوان ادامه داد: «سرکرده این باند مخوف با استفاده از دختران ایرانی و بهره‌کشی جنسی از آنها، ثروت میلیاردی برای خود رقم زده بود. درآمد وی از فروش هر دختر ایرانی ماهانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود.»

خبرگزاری امنیتی تسنیم نیز نوشت: «علاوه بر دستگیری نفر اول باند قاچاق دختران ایرانی، تمام افراد این باند در داخل و خارج کشور نیز طی یک عملیات اطلاعاتی توسط پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند.»

با این حال، جزئیات بیشتری از افراد بازداشت شده و «مسئولان دولتی» دخیل در این پرونده منتشر نشده است. همچنین دولت ایران در این زمینه رسما اظهارنظری نکرده است.

دستگیری این افراد در حالی است که آمریکا در گزارش‌های سالانه‌اش پیرامون قاچاق انسان، به قاچاق دختران برای برده‌داری جنسی در ایران نیز اشاره کرده است. به عنوان نمونه، بر اساس گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره قاچاق انسان در سال ۲۰۱۶، شمار زنان و دختران ایرانی که برای خدمات جنسی اجباری به دبی و نیز کردستان عراق برده می‌شوند افزایش داشته است. بر اساس این گزارش، شهر شیراز مبدأ سفر این زنان و دختران است که برخی از آنها از آذربایجان به شیراز برده شده و از آنجا به دبی منتقل می‌شوند.

همچنین بر اساس گزارش مراکز بین‌المللی، ایران یکی از مراکز ترانزیت و یکی از کشورهای مبدأ و نیز مقصد قاچاق جنسی مردان، زنان و کودکان و نیز کار اجباری است.

منبع: سایت رادیو بین المللی فرانسه به زبان فارسی، ۱۹ ماه مه ۲۰۲۰