۳ میلیون دلار جایزه برای افشای محل اختفای وزیر رسانه‌ای داعش

دولت آمریکا به هر کسی که اطلاعاتی درباره محل اختفای «محمد خضر موسی رمضان»، وزیر اطلاع‌رسانی خلافت خودخوانده داعش ارائه کند، تا ۳ میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

«محمد خضر موسی رمضان» یکی از چهره‌های ارشد و اصلی داعش، زاده اردن است. وی تبلیغات رسانه‌ای و انتشار مطالب و ویدئو برای این گروه افراطی و شبکه‌ای از حامیان آن در گوشه وکنار دنیا را برعهده دارد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا می نویسد که «محمد خضر موسی رمضان نقشی محوری در عملیات تبلیغات خشونت آمیز داعش برای رادیکالیزه کردن، جذب و عضوگیری و تحریک افراد در سراسر دنیا ایفا کرده است» و بر فعالیت روزانه رسانه‌ای این گروه نظارت می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در توصیف محمد خضر موسی رمضان می افزاید: «وی بر برنامه‌ریزی، هماهنگی و تولید تعداد زیادی فیلم تبلیغاتی، نشریاتی و پلتفورم‌های آنلاین شامل صحنه‌های شکنجه‌های وحشیانه و بی‌رحمانه و اعدام گسترده غیرنظامیان بیگناه نظارت داشته است.»

در این بیانیه همچنین آمده است که «وی با تأکید بر افراط گرایی خشن خود تلاش کرد تا داعش را از آنهایی که افکاری میانه‌رو داشتند پاک‌سازی کند، واعضای تیم‌های تبلیغاتی داعش را که با تفسیر افراطی او از اسلام هم رای نبودند به زندان افکند.»

منبع: سایت یورونیوز (اتحادیه اروپا)، ۲۸ ماه مه ۲۰۲۰