رونمایی از تازه‌ترین محصولات اپل

کنفرانس سال ۲۰۲۰ اپل روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر در حالی برگزار شد که بر خلاف سنت دیرین این غول فن‌اوری خبری از معرفی آیفون جدید نبود.

گفته می‌شود بحران شیوع کرونا دلیل اصلی عدم ارائه آیفون جدید بوده است. با این وجود، اپل ۲ ساعت هوشمند و آی‌پد جدید خود را در کنار خدمات تازهٔ آنلاینش معرفی کرد.

دو مدل ساعت تازه
دو مدل تازه از ساعت معروف اپل روانهٔ بازار شده؛ سری ۶ (۳۳۹ دلار) که می‌تواند سطح اکسیژن موجود در خون را انداز بگیرد و سری اس.ای (۲۷۹ دلار) که قلب سری ۵ را با پوششی تازه ارائه می‌کند.

همچنین امکان تازه‌ای هم برای خانواده‌ها افزوده شده است. والدین می‌توانند برای بچه‌هایی که آیفون ندارند موبایل مچی (مثل ساعت مچی) تهیه کنند. و گوشی خود را با ساعت اپل کودکانشان جفت کنند.

همچنین ساعت جدید اپل از پردازنده دوهسته‌ای بهره می‌برد که سرعت این محصول را تا ۲۰ درصد نسبت به نسل پیش افزایش می‌دهد.

تراشهٔ بیونیک تازهٔ اپل روی آی‌پدها
امسال شرکت اپل همزمان دو مدل آی‌پد تازه هم معرفی کرد. آی‌پد ایر تازه هم مانند آی‌پد پروی جدید با گوشه‌های تیزتر در طراحی، به تراشهٔ بیونیک ۱۴ اپل مجهزند. تراشه‌ای که همه منتظر بودند تا نخست آن را روی آیفون ۱۲ ببینند. آی‌پدهای جدید فن‌اوری تشخیص چهره ندارند و به‌جای آن نوعی تشخیص اثر انگشت تازه روی دکمهٔ حس‌گرشان کار گذاشته شده است. آی پد ایر تازه ۳۲۹ دلار قیمت خورده است.

اپل وان و اپل فیتنس؛ خدمات آنلاین
سرویس آنلاینی هم برای ورزش و تندرسی مخصوص اپل واچ طراحی شده با تمرینات و ورزش‌های مخصوص در ده فعالیت ورزشی مختلف که هزینهٔ اشتراک ماهانهٔ آن ۱۰ دلار است و اپل وان هم یک اشتراک ماهانهٔ تازه است که مجموعه‌ای از خدمات اپل را نظیر اپل تی‌وی (تلویزیون آنلاین اپل)، اپل آرکید و اپل موزیک (پخش آنلاین موسیقی)، اپل نیوز (سامانهٔ خبررسانی) در کنار ۵۰ گیگابایت حافظه روی آی‌کلاود با قیمت پایهٔ ۱۵ دلار در ماه ارائه می کند.

منبع: سایت یورونیوز (اتحادیه اروپا) به زبان فارسی، ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰