عربستان از انهدام یک “هسته تروریستی وابسته به رژیم ایران” خبر داد

مقامات امنیتی عربستان گفته‌اند ۱۰ نفر را دستگیر کرده‌اند که در محل اختفای‌شان مواد منفجره و سلاح کشف شده است. سه نفر از این افراد در پایگاه های سپاه پاسداران ایران آموزش نظامی دیده بودند.

خبرگزاری رسمی عربستان می‌گوید مقامات امنیتی این کشور شامگاه دوشنبه ۲۸ سپتامبر ضمن اعلام انهدام یک هسته تروریستی از دستگیری ۱۰ نفر در این ارتباط نیز خبر داده‌اند.

بنا بر گزارش یادشده سه نفر از این ۱۰ نفر در سال ۲۰۱۷ در پایگاه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آموزش نظامی و نبرد زمینی و نیز روش ساخت سلاح‌های انفجاری دیده‌اند. سایر دستگیرشدگان نیز در ارتباط با سپاه پاسداران بوده اند.

ماموران امنیتی عربستان در بازرسی های خود مواد منفجره، باروت و یونیفرم‌های نظامی و شیمیایی کشف کرده‌اند. همچنین وسایل شنود، کامپیوتر، سلاح و مهمات نیز جاسازی شده بودند.

اسامی دستگیرشدگان اعلام نشده اما به اتهام اقدامات تروریستی باید دردادگاه حاضر شوند. پنهان کردن نام این افراد به دلیل حفاظت از سایر تحقیقات در داخل و خارج کشور است.

حکومت سنی مذهب عربستان سعودی، جمهوری اسلامی ایران را دشمن شماره یک خود می‌داند. این دو کشور سال هاست که در صحنه اقتصادی و سیاسی با یکدیگر در رقابت و در حال حاضر در حال جنگی نیابتی در یمن، سوریه و دیگر کشورهای منطقه هستند.

ریاض تهران را مسئول حملات سال گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان می‌داند. هفته گذشته ملک سلمان پادشاه عربستان در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل رسما ایران را متهم به انجام این حمله کرد و در مقابل وزارت خارجه ایران نیز عربستان را به “هذیان‌گویی” متهم کرد.

منبع: سایت صدای آلمان (دویچه وله) به زبان فارسی، ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰