ناهید فتحعلیان در زندان اوین به ویروس کرونا مبتلا شد

ناهید فتحعلیان، فعال صنفی معلمان و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان اوین به ویروس کرونا مبتلا شده است.

یک منبع مطلع در گفت‌وگو با زمانه ضمن تأیید این خبر، اطلاع داد که تست کرونا ناهید فتحعلیان امروز چهارشنبه ۱۲ خرداد مثبت اعلام شده است. به گفته این منبع آگاه مثبت شدن تست کرونای ناهید فتحعیان موجب نگرانی دیگر زندانیان محبوس در بند زنان زندان اوین شده است.

ناهید فتحعلیان سه‌شنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از سه هفته بازجویی در بازداشتگاه امنیتی وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹، به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

این معلم بازنشسته چهارشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۹ شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهاماتی چون «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «اجتماع و تبانی» و «تخریب اموال دولتی» محاکمه شد.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه در خصوص مصداق این اتهامات به حضور او در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در تهران، پخش پوستر و تراکت‌هایی با محتوای «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اعتراض به وضعیت معلمان و بازنشستگان» و ویدئویی ضبط شده از دوربین مداربسته منتسب به او مبنی بر مشارکت در تخریب و تحریق یک بانک در تهران استناد کرده است. بازداشت

ناهید فتحعلیان همراه با بازداشت دست‌کم ۱۷ شهروند دیگر با اتهامات مشابه صورت گرفته بود. به گزارش هرانا اتهام مشترک این شهروندان علی‌رغم پرونده‌های جداگانه، «همکاری با یکی از سازمان‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران)» عنوان شده است.

برگرفته ای از سایت رادیو زمانه،۳ ژوئن ۲۰۲۱