برگزاری تجمعات اعتراضی

چهارشنبه ۱۳ بهمن، گروهی از ورزشکاران در مقابل ساختمان اداره ورزش و جوانان اصفهان، شماری از مالباختگان شبکه‌ی رمز ارز «کینگ مانی» در تجمعاتی جداگانه در مقابل ساختمان وزارت صمت تهران و مشهد، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در مقابل ساختمان محل کارشان، شماری از کارگران شاغل در بندر صادراتی مجیدیه واقع در ماهشهر در محدوده محل کار خود، گروهی از کارگران بازنشسته هفت تپه در محدوده ساختمان مدیریت این شرکت و همچنین جمعی از کارمندان و پرسنل بیمارستان مهرگان مشهد در مقابل درب ورودی این بیمارستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

ورزشکاران حاضر در این تجمع، با بر دوش گرفتن تابوتی خالی که آن را نمادی از «مرگ ورزش» در این استان خواندند، نسبت به عدم توجه کافی به ورزش و ورزشکاران اعتراض کرده و خواستار برکناری مدیرکل اداره ورزش و جوانان اصفهان شدند.

تجمع مالباختگان شبکه‌ی رمز ارز «کینگ مانی» در تهران و مشهد
به گزارش انصاف نیوز، روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰، شماری از مالباختگان شبکه‌ی رمز ارز «کینگ مانی»، در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت شهر های تهران و مشهد، دست به تجمع اعتراضی زدند.

شهروندان حاضر در این تجمع، خواهان برگرداندن سرمایه های از دست رفته خود، ابطال مجوز شرکت بادران گستران «کینگ مانی» و همچنین برخورد قانونی با کارمندان خاطی آن شدند.

تجمع کارگران قطار شهری اهواز
به گزارش ایلنا، روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰، جمعی از کارگران نگهبان شاغل در پروژه ساخت قطار شهری اهواز، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان، در مقابل ساختمان محل کارشان تجمع کردند.

یکی از کارگران در تشریح مشکلات خود و همکارانش گفت: ما ۱۱۳ کارگر نگهبان قطار شهری اهواز هستیم که حدود ۱۵ ماه مطالبات معوقه از شرکت پیمانکاری کیسون مجری این پروژه عمرانی طلبکاریم.

او با بیان اینکه هرچند ماه یکبار بخشی از معوقات مزدی ما پرداخت می‌شود، افزود: علارغم اینکه فعالیت پروژه قطار شهری اهواز چندین سال است متوقف شده، هرکدام از کارگران نگهبان به صورت شبانه‌روزی مشغول حفاظت از اموال پیمانکاری هستیم و هیچ توجهی به پرداخت مطالبات ما نمیشود.

او افزود: دلیل ادامه همکاری ما در پروژه قطار شهری اهواز، کمبود اشتغال در منطقه و افزایش سن کارگران است.

طبق اظهارات وی؛ پیش از این حدود ۹۰۰ کارگر پیمانی در قطار شهری اهواز کار می‌کردند که به مرور شغل خود را با متوقف شدن پروژه از دست داده‌اند.

تجمع کارگران شاغل در بندر صادراتی مجیدیه
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰، شماری از کارگران شاغل در بندر صادراتی مجیدیه واقع در ماهشهر، در اعتراض به معوقات مزدی و همچنین عدم امنیت شغلی‌شان، در محدوده محل کار خود تجمع کردند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع می‌گوید: پیمانکار از پزداخت حقوق کارگران سرباز نهاده و همچنین هیچ قرارداد کاری را با آنها عقد نکرده است، همین موضوع باعث شده که وی ما کارگران را در در معرض اخراج قرار دهد؛ بعلاوه پیمانکار قصد دارد که پس از اخراج کارگران، نیروی کار جدید خود را از دزفول آورده و استخدام کند.

تجمع کارگران بازنشسته هفت تپه
به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰، شماری از کارگران بازنشسته سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محدوده ساختمان مدیریت این شرکت دست به تجمع زدند.

بازنشستگان معترض، عدم پرداخت سنوات شغلی مربوط به مرخصی ذخیره خود را از دلایل برگزاری این تجمع عنوان کردند.

تجمع کارمندان و پرسنل بیمارستان مهرگان مشهد
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، جمعی از کارمندان و پرسنل بیمارستان مهرگان مشهد، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل درب ورودی این بیمارستان تجمع کردند.

تجمع کنندگان میگویند که علیرغم گذشت دو ماه از وضعیت بلاتکلیف بیمارستان و تعلیق کارکنان، هیچ یک از مسئولین مربوطه حاضر به پاسخگویی و رسیدگی به مطالبات آنها نیستند.

برگرفته ای از سایت هرانا (مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، ۲۲۰ ژانویه ۲۰۲۲