شکست نقشه پوتین برای ترور زلنسکی و یارانش

گفته می‌شود یکی از برنامه‌های شکست‌خورده پوتین در اوکراین، نقشه ترور ولودیمیر زلنسکی و اعضای مهم دولت او بود. قرار بود گروه مزدور روسی«واگنر» این ترور انجام دهد اما نهادهای اطلاعاتی و امنیتی اوکراین به موقع از مطلع شده و آن را خنثی کردند.

درباره عملیات گروه واگنر برای ترور زلنسکی و اعضای مهم دولتش، مجله تایمز نوشته است، پوتین ۴۰۰ مزدور از گروه خصوصی واگنر را از جبهه‌های نبرد در آفریقا اجیر کرده تا بتوانند زلنسکی و اعضای دولت وی را ترور کنند.

طبق گزارش تایمز ۴۰۰ شبه نظامی واگنر در کی یف مستقر شده تا رئیس جمهور و ۲۳ شخصیت دیگر دولتی را ترور کنند.

هدف آنها تلاش برای استقرار دولت دست نشانده در اوکراین با ترور مردان دولتی در اوکراین است.

شبه نظامیان واگنر یا همان ارتش مستاجری واگنر، توسط الیگارش معروف یوگنی پریگوژین، متحد دولت، ملقب به آشپز پوتین اداره می‌شوند.

آنها ۵ هفته پیش بدون سر و صدا وارد اوکراین شده و برای این ماموریت، مبلغ هنگفتی را دریافت کرده‌اند.

عوامل بسیار ماهر منتظر چراغ سبز کرملین بودند تا افراد لیست خود را شامل نخست وزیر، کل کابینه، شهردار ویتالی کلیچکو و برادرش ولادیمیر{هر دو قهرمان بوکس} از دور خارج کنند.

منابع غرب این شرکت را وابسته به دولت روسیه می‌دانند که سال‌ها است برای منافع روسیه در آفریقا و سایر نقاط جهان می‌جنگند و پول می‌گیرند.

اطلاعات مربوط به طرح بریدن سر دولت اوکراین، صبح شنبه به اطلاع دولت اوکراین رسید و ساعتی بعد حکومت نظامی سخت برای جارو کردن خرابکاران روس اعلام شد.

حالا با لورفتن طرح، پروژه ترور عملا شکست خورده است.

منابع موثق می‌گویند در واقع ژانویه امسال ۲ تا ۴ هزار نیروی واگنر با اهداف متفاوت وارد اوکراین شدند و اغلب برای جنگیدن در دو منطقه دونتسک و لوهانسک مستقر شدند

برگفته ای از سایت ایران امروز،  ۱ مارس ۲۰۲۲