تفهیم سه اتهام جدید به حسین رزاق

بر اساس گزارش‌ها، «حسین رزاق»، فعال رسانه‎‌ای که پیشتر برای اظهاراتش در کلاب هاوس و توییتر به بیش از شش سال حبس محکوم شده بود، حالا با سه اتهام جدید مواجه شده است.

امروز یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱، سعید دهقان، از وکلای حقوق بشری ایران، در توییتی نوشت: «سه اتهام جدید به حسین رزاق تفهیم شد: اجتماع و تبانی علیه امنیت نظام به دلیل برگزاری اتاق‌های کلاب‌هاوس، تبلیغ علیه نظام به دلیل دفاع از بهاییان، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (بخوانید اذهان مقامات نظام) به دلیل توئيت‌های حمایتی از سپیده رشنو و اهالی روشنکوه»

حسین رزاق فعال مدنی و رسانه‌ای ساکن آمل، به دلیل نوشته‌هایش در شبکه‌های اجتماعی، چندین بار بابت انتقاد از نظام جمهوری اسلامی از سوی نهادهای امنیتی و دادگاه احضار شده بود و بر اساس پرونده‌هایی که برای او تشکیل شده بود به شش سال و شش ماه حبس محکوم شده بود.

پیشتر فشار بر آقای رزاق با واکنش‌های نهادهای حقوق بشری و جامعه مدنی همراه بوده است. در یکی از این موارد «سازمان گزارش‌گران بدون مرز» با اشاره به نام رزاق در حساب کاربری خود در توییتر، نوشته بود: «دفاع از آزادی اطلاع‌رسانی و حق دانستن شهروندان جرم نیست!»

برگرفته از سایت ایران وایر،۱۱ سپنامبر ۲۰۲۲