ایران از آمریکا خواسته به «خشونت علیه مردم خودش پایان دهد»!

تهران و پکن هردو نوک تیز حمله‌هایشان را متوجه واشنگتن کرده‌ و تظاهرات سراسری در آمریکا را نشانه‌ای از اشکالات ساختاری و ریشه‌ای در سیاست آمریکا دانسته‌اند. روز دوشنبه اول ژوئن یک سخنگوی وزارت خارجه چین، نژادپرستی را “بیماری مزمن جامعه آمریکا” نامید.

ادامه ◄

گزارش تازه سازمان عفو بین‌الملل: حملات هدفمند سوریه و روسیه به بیمارستان‌ها و مدارس

گزارش تازه سازمان عفو بین‌الملل نشان می‌دهد که نیروهای دولتی سوریه و روسیه به عمد بیمارستان‌ها را هدف قرار می‌دهند. عفو بین‌الملل از مدارکی سخن می‌گوید که مشارکت مستقیم روسیه در “جنایت جنگی” در سوریه را ثابت می‌کند.

ادامه ◄

پمپئو: اگر چین شفاف بود صدها هزار نفر نمی‌مردند

مایک پمپئو، روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت (۶ مه) در واشنگتن گفت اگر چین شفافیت بیشتری به خرج می‌داد، صدها هزار نفر نمی‌مردند و اقتصاد جهانی هم چنین ریزشی نمی‌کرد. او در سخنان شدیداللحنی گفت: «دولت چین به جای این کار، شیوع ویروس در ووهان را لاپوشانی کرد و هنوز هم اطلاعات لازم و حیاتی را در اختیار کسی نمی‌گذارد.»

ادامه ◄

ایران در کجاها می‌تواند به آمریکا و متحدانش لطمه بزند؟

روز یکشنبه، ۱۵ دی‌ماه (پنجم ژانویه) روزنامه “دی ولت” مقاله جامعی در باره تهدیدهای جمهوری اسلامی علیه ایالات متحده و اینکه در کجا نیروهای ایرانی یا گروه‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی می‌توانند به آمریکا و هم‌پیمانانش ضربه بزنند منتشر کرد. این مقاله توسط چهار روزنامه نگار (بوهمر، لوتس، ورجین و هاکنسبرگر) نگاشته شده و با اظهارات رئیس جمهور ایران آغاز شده است.

ادامه ◄