جمهوری اسلامی؛ جنایتکاران بدون مرز

در ۴۸ ساعت گذشته بغداد و شهرهای جنوب عراق نسبتا آرام بودند. پس از یک هفته، مردم خشمگین به خانه‌هایشان بازگشتند، اگرچه بسیاری شک ندارند که این آتش زیر خاکستر رفته و به زودی بار دیگر شعله‌ور خواهد شد. مشکلاتی که مردم را به خیابان کشانده بودند، چه اقتصادی و چه سیاسی، برطرف نشده‌ و تا زمانی که تغییرات بنیادی صورت نگیرد همچنان پا بر جا خواهند ماند.

ادامه ◄

نظام برای «حاج قاسم» چه خوابی دیده است؟!

بزرگنمایی‌‌ها و بافته‌‌های ذهنی و تخیلی قاسم سلیمانی که بیشتر یادآور فیلم‌‌های هالیوودی و جنگ ستارگان است با واکنش‌‌های مختلفی روبرو شده است؛ از جمله توییتر فارسی وزارت خارجه اسرائیل «حاج قاسم» را به «مش قاسم» تشبیه کرده است. «مش قاسم» خدمتکار وفادار و روستایی «دایی‌جان ناپلئون» اثر ماندنی ایرج پزشکزاد است.

ادامه ◄

حمله به آرامکو، به امید انکار و بلندی دیوار حاشا؟!

پایگاه خبری CBS به نقل مقامات آمریکایی می‎نویسد حمله به تاسیسات آرامکو با تایید رهبر جمهوری اسلامی ایران انجام شده ولی به شکلی که بتوانند آن را حاشا کنند! برخی کارشناسان در ایران حمله به تاسیسات آرامکو را «قصاص نفتی» خوانده‌اند: نفت در برابر نفت!

ادامه ◄

ازدواج کودکان؛ تباهکاری قانونی با حمایت شرع

کیهان لندن-ویدئویی از مراسم عقد موقت یک دختربچه‌ی ریزنقش و حدود ۹ تا ۱۱ سال با یک مرد بزرگسال در فضای مجازی، بار دیگر، قانون هولناک و بدوی ازدواج و صیغه کودکان در ایران را به جامعه یادآوری کرد.

ادامه ◄